airless

Część naszych produktów jest pakowana w szklane butelki typu airless. Jest to najbezpieczniejszy i niezwykle higieniczny sposób pakowania kosmetyków. Czy wiesz na czym polega jego fenomen i jak prawidłowo z niego korzystać?

Mikroorganizmy

Produkty fridge są szczególne nie tylko ze względu na obecność wielu cennych składników, ale również ze względu na to, czego nie mają - konserwantów. Tak naturalne kremy potrzebują jednak specjalnego traktowania - dlatego należy trzymać je w lodówce i jak najlepiej ograniczyć dostęp mikroorganizmów (np. przez używanie dezynfekowanej szpatułki do wyciągania kremu ze słoiczka). Czasami zdarza się jednak, że to nie wystarczy - mikroorganizmy i ich zarodniki znajdują się przecież również w powietrzu - stąd gwarancja, jaką dajemy Wam na nasze produkty. Na szczęście w przypadku tych butelek powietrze z zewnątrz nie dostaje się do środka. Dzięki wprowadzeniu opakowań airless nasze produkty są jeszcze bezpieczniejsze!

Co kryje się w środku?

Opakowania airless to nie tylko butelka ze specjalną pompką - to cały mechanizm spełniający najwyższe standardy - nasze opakowania są zgodne ze standardem COSMOS. Jako jedni z nielicznych używamy niezwykle rzadko spotykanych szklanych butelek typu airless. Ten szlachetny materiał w połączeniu z nowatorskim mechanizmem chroni nasze kosmetyki przed czynnikami zewnętrznymi. Oprócz pompki, która uniemożliwia wprowadzenie powietrza z zewnątrz do produktu, mechanizm ten składa się również z kilkuwarstwowego woreczka ze specjalnego tworzywa, który dodatkowo zabezpiecza kosmetyk. To właśnie on umożliwia działanie mechanizmu, gdyż w miarę użytkowania kremu coraz bardziej się zaciska, wypychając produkt z opakowania do ostatniej kropli. Dodatkowo szklane butelki airless podlegają w pełni recyklingowi i wytwarzane są w sposób przyjazny środowisku.

Użytkowanie

Opakowania airless to butelki ze specjalnym mechanizmem pozwalającym na pompowanie produktu bez wymiany powietrza z otoczeniem. Jednak jeśli butelka zostanie otwarta i do środka dostanie się powietrze, nie ma możliwości powtórnego jej zamknięcia. Dlatego pamiętaj, aby nie otwierać naszych opakowań airless! Na szczęście przypadkowe otwarcie jest niezwykle trudne, a bez dodatkowych narzędzi często wręcz niemożliwe ;-). Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami. Pamiętaj jednak - mimo że do opakowania nie dostaje się powietrze z zewnątrz, nie znaczy to, że nie ma go tam w ogóle. Tak jak w zwykłych butelkach, tuż pod zamknięciem zostaje trochę wolnej przestrzeni - znajdujące się tam powietrze w pewnym momencie również musi zostać wypompowane - dlatego jeśli z Twojego produktu przestaje dozować się krem, jest to najprawdopodobniej kwestia powietrza znajdującego się przy wylocie dozownika. W takim wypadku trzeba je po prostu wypompować, by móc korzystać z pozostałego w opakowaniu kremu.

Dozowanie

Opakowania airless pozwalają na dokładne dozowanie nawet bardzo gęstych kremów, z którymi nie radzą sobie zwykłe pompki. Wreszcie wszystkie nasze kremy możemy produkować w opakowaniach z pompką, a Ty nie musisz już martwić się o to, jak wydostać resztkę produktu z butelki - cały krem zostanie wydozowany niezależnie od tego, jak często go używasz czy też w jakiej pozycji trzymasz butelkę (dozuje się nawet do góry nogami).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium