fritoks

Co to?

Fritoks to akcja detoksykująca dla każdego! Pomagamy pozbyć się wszystkich toksyn - z jedzenia, kosmetyków, a przede wszystkim… z głowy! Dzielimy się dobrą energią i szukamy osób, które również chcą się nią dzielić.

Dla kogo?

Dla poszukiwaczy jasnej strony życia i nowej perspektywy!

Na czym polega Fritoks?

Organizujemy cykl spotkań z inspirującymi ludźmi, którzy na co dzień zajmują się przeróżnymi obszarami życia - urodą, modą, literaturą, gotowaniem, naturą… Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Spotkaniami chcemy podzielić się w formie ogólnodostępnych podcastów i w naszych mediach społecznościowych.

Masz pytania? Chcesz wziąć udział w jednym ze spotkań? Napisz do nas.

 

Odcinek 1: Czy z fitnessem mi do twarzy?

Fitness twarzy? Czy potrzebna będzie siłownia lub sala treningowa? Czy zajmie mi to dużo czasu? Czy to trudne?

Właśnie o fitnessie twarzy opowiedziała Patrycja Kondracka podczas pierwszego spotkania w ramach akcji Fritoks. Mamy dobrą wiadomość - jest to metoda sprawdzona, nie wymaga profesjonalnego sprzętu, zajmie Ci niewiele czasu, a jest prosta i bardzo przyjemna!

Skąd pomysł na fitness twarzy i dlaczego warto go wykonywać?

Patrycja Kondracka to doświadczona trenerka fitnessu twarzy, której początki z tą wyjątkową formą aktywności fizycznej były wynikiem przypadku. Dzięki regularnym ćwiczeniom, które zaleciła osobie cierpiącej na porażenie połowy twarzy, zaobserwowała niezwykły efekt - oprócz poprawy stanu zdrowia zmarszczki po chorej stronie twarzy wygładziły się. Efekt ten był dostrzegalny gołym okiem, co zachęciło Patrycję do zgłębienia tematu i opracowania go tak, by każdy mógł skorzystać z wiedzy… praktycznie.

Fitness twarzy czy joga twarzy?

Doskonale wiemy, że aktywność fizyczna jest podstawą dobrego samopoczucia i wyglądu. Z jakiegoś powodu jednak pamiętamy o mięśniach całego ciała… oprócz mięśni twarzy. Na szczęście ostatnio coraz częściej mówi się o twarzowych sportach - jodze lub fitnessie twarzy. Warto wiedzieć, że nie są one tym samym. W końcu fitness w tradycyjnej siłowni znacząco różni się od zajęć jogi, prawda? Jeśli zastanawiasz się, które ćwiczenia najlepiej sprezentować swojej twarzy, zachęcamy do fitnessu. Zakłada on wykonywanie ćwiczeń opartych na napinaniu określonych mięśni i powtarzaniu tych ćwiczeń w krótkich seriach. Właśnie dzięki powtórkom sprawiamy, że nasze mięśnie pracują, wzmacniają się, a to przekłada się na zmniejszenie widoczności zmarszczek na skórze.

Poprawa stanu naszej skóry jest w… naszych rękach

Co kochamy w fitnessie twarzy? Jedynym sprzętem, który może okazać się przydatny w trakcie nauki jest lusterko - dzięki niemu zweryfikujesz, czy poprawnie wykonujesz ćwiczenie. Wystarczy znajomość paru ćwiczeń , by już po kilku, kilkunastu tygodniach dostrzec efekty. Potrzebujesz dosłownie kilku minut dziennie, które mogą stać się Twoim ulubionym prywatnym rytuałem. A jeśli wolisz inaczej - wykonuj je w czasie oglądania filmu lub słuchania audiobooka.

Jesteś ciekawa, jakie ćwiczenia możesz wykonywać?

Posłuchaj relacji z pierwszego spotkania, podczas którego Magdalena Beyer - twórczyni marki Fridge - opowie o idei akcji Fristoks, a Patrycja Kondracka wyjaśni, dlaczego fitness twarzy jest skuteczny i od jakich ćwiczeń warto zacząć.

W pierwszy odcinku usłyszysz:

- skąd pomysł na Fritoks i dlaczego warto się do niego przyłączyć

- czym jest fitness twarzy i dlaczego jest skuteczny

- czym fitness twarzy różni się od yogi twarzy

- jak często i jak intensywnie możemy wykonywać ćwiczenia

- jak wykonać rozgrzewkę i kilka prostych ćwiczeń. 

 

Nagrania możesz posłuchać już dziś tutaj lub tutaj!

 

Zapraszamy na pozytywną dawkę inspiracji! Masz pytania? Napisz do nas :-). Już wkrótce kolejne spotkanie i kolejna relacja!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium