Fritoks cz. 1: Co to jest face fitness?

face fitness 1: co to jest?

Pierwsza część wywiadu z Patrycją Kondracką - doświadczoną trenerką face fitnessu, autorką książki „Sekret Młodości – Facefitness”, gościem programów telewizyjnych, między innymi najnowszej produkcji TVN “Świeże kosmetyki”.

Rozmowę prowadzi Olimpia Bucyk w ramach akcji Fritoks (o akcji przeczytaj tutaj)

Patrycjo, co to jest face fitness?

To pytanie, które chyba słyszę najczęściej! A już w samej nazwie kryje się na nie odpowiedź. Fitness twarzy to proste ćwiczenia opracowane dla konkretnych mięśni. To co ważne - ćwiczenia te działają przeciwstarzeniowo, bo polegają na krótkich napięciach i rozluźnieniach mięśnia, który z czasem może się wzmocnić, a skóra na takim mięśniu napina się i lepiej, zdrowiej wygląda.

Skąd pomysł na taką niezwykłą formę sportu. Zwykle pamiętamy przecież jedynie o ćwiczeniach całego ciała, a o twarzy zupełnie nie myślimy. Jak to się dla Ciebie zaczęło?

Mój pierwszy kontakt z face fitnessem - chociaż wtedy o nim zupełnie nie myślałam - miał miejsce pod koniec moich studiów na Akademii Wychowania Fizycznego. Wtedy musiałam poznać lepiej anatomię i mechanizmy działania mięśni. A wszystko to w związku z chorobą bliskiej mi osoby w rodzinie, która doświadczyła porażenia nerwu twarzowego. Wiesz pewnie, jak wygląda taka osoba - jedna strona twarzy dosłownie opada i nie wygląda to dobrze. Rozpoczęłam z nią ćwiczenia, dzięki którym miała odzyskać sprawność po chorej stronie twarzy. Aż trudno uwierzyć, jak wyrazisty był “efekt uboczny” naszej pracy. Ćwiczona część twarzy wygładziła się do tego stopnia, że gołym okiem widać było różnicę między zdrową połową twarzy, a tą, która przeszła moją rehabilitację. Chociaż po tym doświadczeniu porzuciłam temat na długi czas, to właśnie ono dało początek mojej pracy nad zagadnieniem face fitnessu.

Ale temat do Ciebie powrócił…

Tak, wracał do mnie niezwykle często. Gdy pracowałam w perfumerii, gdy poznawałam składy kosmetyków, a przede wszystkim, gdy obserwowałam tłumy zagubionych kobiet, które były - i wciąż są - absolutnie przytłoczone masą kosmetyków, komunikatów i aluzji względem własnego wyglądu! Nadmiar informacji powoduje, że zupełnie nie wiedzą, co mają wybrać, jaką pielęgnację skóry twarzy stosować. Dlatego zaczęłam ponownie zgłębiać ten temat, który wpisuje się w zakres świadomej, zdrowej i naturalnej pielęgnacji, poprawiającej komfort życia... Śmiałam się, że to może z powodu mojego podobieństwa do Kleopatry…

Drugą część wywiadu możesz przeczytać tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium